CHCĘ ZACZĄĆ ŚPIEWAĆ!- jakie zajęcia wybrać i jak często

Updated: May 15, 2019


Podjąłeś wreszcie decyzję o realizacji swoich pasji wokalnych. Pewnie już długo ta myśl krążyła Tobie gdzieś z tyłu głowy. Ale: a to szkoła, a to praca, obowiązki rodzinne i nigdy nie było czasu na to aby zrobić ten pierwszy krok.

Dodatkowo te nieustanne myśli: “czy ja się w ogóle nadaje?”, “jaki rodzaj zajęć wybrać?”.


Jeśli pojawiła się w Twojej głowie choć jedna z tych myśli- nie panikuj i NIE ODKŁADAJ TEMATU ZNOWU NA PÓŹNIEJ!

W tym artykule postaram się omówić wszystko co musisz wiedzieć na temat zajęć wokalnych i na czym one będą polegać.Przyczyny i cele

Nim zapiszesz się na jakiekolwiek lekcje, warto jest zastanowić się dlaczego chcemy zapisać się na lekcje śpiewu i jaki chcemy osiągnąć cel z naszym głosem. Na podstawie tego możesz wybrać jaki tryb zajęć i częstotliwość będzie najbardizej odpowiadac Twoim potrzebom.


Czy chcesz docelowo śpiewać na scenach? czy chcesz nauczyć się poprawnie używać swój głos i śpiewać tak aby sprawiało Ci to jeszcze więcej przyjemności? chcesz wygrywać na imprezach karaoke? brać udział w konkursach lokalnych? iść na castingi do programów muzycznych telewizyjnych?


Pewnie niektórzy z was uśmiechnęli się na ostatnie ;) ale pamiętaj: nie mówimy tutaj o tym jak długo to zajmie. Może jesteś totalnie początkujący i nie wiesz czy się nadajesz (pewnie w Twoich oczach kompletnie się nie nadajesz), ale jeśli to jest to co docelowo chciałbyś robić- to będziesz!


Rodzaje zajęć i częstotliwość

Wracamy z naszej chmurki marzeń na Ziemię i przechodzimy do technicznych spraw.

Podstawowy wybór jaki będziesz mieć w szkołach wokalnych, to:


  • lekcje indywidualnezajęcia

  • w duecie z drugą osobą

  • lekcje grupowe/ zespołowe

  • chór

Lekcje indywidualne

Długość zajęć różni się w poszczególnych szkołach. Do wyboru jest zazwyczaj: 30 minut, 40 minut, 60 minut/ 1 lekcja.

Jeśli szkoła daje Tobie wybór: weź pod uwagę ile zajmie Tobie dojazd na zajęcia: jeśli jedziesz z daleka, to warto się skusić na conajmniej 40 minutowe sesje.
W zależności od szkoły, do wyboru są albo spotkania co tydzień, albo co drugi tydzień. W większości przypadków cena za lekcje będzie się wahać, w zależności od częstotliwości obranego programu (im więcej lekcji wykupionych i częściej, tym taniej).


Ale poczekaj, chowaj kasę do kieszeni. Po